MAKEDONSKI TEXAS HOLD EM POKER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAKEDONSKI TEXAS HOLD EM POKER


 
HomeLatest imagesРегистрирајте сеВлезSIT'N GO poker turniri Navratile
Click Now!
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
EVEREST POKER
EVEREST POKER
LuckyAcePoker
Click Now!
Latest topics
» PETOK 5 MART super TIKET 3 utakmici
SIT'N GO poker turniri Icon_minitimeПет Мар 05, 2010 5:37 pm by zakon

» free roll turnir na EVEREST POKER so nagraden fond od 100 dolari
SIT'N GO poker turniri Icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:33 pm by dean_suvi

» Buy-in $5+0.5 turnir na LuckyAcePoker
SIT'N GO poker turniri Icon_minitimeПет Ное 27, 2009 1:45 am by dean_suvi

» Kako da se registrirate na LuckyAcePoker
SIT'N GO poker turniri Icon_minitimeНед Ное 08, 2009 7:37 pm by dean_suvi

» Reefer poker
SIT'N GO poker turniri Icon_minitimeПет Јун 26, 2009 6:37 am by dean_suvi

» Turniri kaj Suvi u stanot
SIT'N GO poker turniri Icon_minitimeВто Јун 23, 2009 5:20 pm by dean_suvi

» LUCKY YOU texas hold em poker film
SIT'N GO poker turniri Icon_minitimeСре Јун 03, 2009 11:29 pm by dean_suvi

» 17 Again 2009
SIT'N GO poker turniri Icon_minitimeВто Јун 02, 2009 1:45 pm by Tripka

» Push 2009
SIT'N GO poker turniri Icon_minitimeВто Јун 02, 2009 1:24 pm by Tripka

Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Кој е он-лајн?
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 33 во Чет Дек 17, 2009 10:08 pm

 

 SIT'N GO poker turniri

Go down 
АвторПорака
dean_suvi
Admin
dean_suvi


Број на мислења : 31
Join date : 2009-04-28

SIT'N GO poker turniri Empty
ПишувањеПредмет: SIT'N GO poker turniri   SIT'N GO poker turniri Icon_minitimeВто Мај 05, 2009 9:37 pm

SIT'N GO poker turniri Sitandgoturniri Седни и стани турнири.

Овој вид на турнири се многу омилени кај покер играчите, тоа е така затоа што не траат долго и секогаш имате турнири во зависност од парите со кој располагате на сметката во покер собата.


"sit and go" турнирите немаат закажано време на играње, турнирот започнува кога ке се наполни столот со сите 9, 10, или 6 играчи. Исто така имате и singl столови каде што ке можете да играте еден на еден.

Сите поголеми покер соби имаат ваков вид на турнири, кои во секое време можете да влезете и да играте. Наградниот фонд е пресметан од уплатата на сите играчи а добивката ја делат првоте тројца или двајца играчи кои ке останат на столот тоес кои нема да бидат елиминирани. На СНГ турнирите со повеќе столови бројот на наградените ќе биде поголем.
Вратете се на почетокот Go down
 
SIT'N GO poker turniri
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Freezout poker turniri
» SATELITE poker turniri
» FREEROLL TURNIRI
» Turniri kaj Suvi u stanot
» carbon poker

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
MAKEDONSKI TEXAS HOLD EM POKER :: Generalna diskusija za holdem :: Turniri-
Отиди до: