MAKEDONSKI TEXAS HOLD EM POKER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAKEDONSKI TEXAS HOLD EM POKER


 
HomeРегистрирајте сеВлезSATELITE poker turniri Navratile
Click Now!
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
EVEREST POKER
EVEREST POKER
LuckyAcePoker
Click Now!
Latest topics
» PETOK 5 MART super TIKET 3 utakmici
SATELITE poker turniri Icon_minitimeПет Мар 05, 2010 5:37 pm by zakon

» free roll turnir na EVEREST POKER so nagraden fond od 100 dolari
SATELITE poker turniri Icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:33 pm by dean_suvi

» Buy-in $5+0.5 turnir na LuckyAcePoker
SATELITE poker turniri Icon_minitimeПет Ное 27, 2009 1:45 am by dean_suvi

» Kako da se registrirate na LuckyAcePoker
SATELITE poker turniri Icon_minitimeНед Ное 08, 2009 7:37 pm by dean_suvi

» Reefer poker
SATELITE poker turniri Icon_minitimeПет Јун 26, 2009 6:37 am by dean_suvi

» Turniri kaj Suvi u stanot
SATELITE poker turniri Icon_minitimeВто Јун 23, 2009 5:20 pm by dean_suvi

» LUCKY YOU texas hold em poker film
SATELITE poker turniri Icon_minitimeСре Јун 03, 2009 11:29 pm by dean_suvi

» 17 Again 2009
SATELITE poker turniri Icon_minitimeВто Јун 02, 2009 1:45 pm by Tripka

» Push 2009
SATELITE poker turniri Icon_minitimeВто Јун 02, 2009 1:24 pm by Tripka

Септември 2021
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
CalendarCalendar
Кој е он-лајн?
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 33 во Чет Дек 17, 2009 10:08 pm

 

 SATELITE poker turniri

Go down 
АвторПорака
dean_suvi
Admin
dean_suvi

Број на мислења : 31
Join date : 2009-04-28

SATELITE poker turniri Empty
ПишувањеПредмет: SATELITE poker turniri   SATELITE poker turniri Icon_minitimeВто Мај 05, 2009 9:27 pm

SATELITE poker turniri Satellitepokerturniri Влезница за големите покер дешавања на интернет или турнири во живо.


Цената за регистрација е на satelite турнирите е многу мала од онаа за големиот настан за кој преку овој турнир се обезбедува влез за учество како со е на пример wsop турнирот во лас вегас. Овој вид на турнири се многу популарни затоа што нудат многу покер играчи да се најдат во светот на професионалците а за тоа да неплатат голем износ.


Она од што морате да бидете свесни е тоа дека ке играте во конкуренција со многу профи играчи и патот до врвот нема да биде многу лесен. Во зависност од организаторите бројот на пласман преку SATELITE покер турнирите е одреден пред самиот почеток на турнирот а сите информации можете да ги побарате во покер собите каде што играте.


Ваквите турнири во зависност од бројот на играчите барат повеќе време за играње. Па доколку не сте спремни да одвоите во денот повеќе од 3 сата немој ни да седнувате да ги играте.


Стилот на играње кој треба да го применувате во овој вид на турнир треба да биде агресивен при што ке мора да одите кон тоа да обезбедите што е можно повече залихи на чипови за да мозете да опстанете во понатамошната игра. Посматрајте ги потезите на играчите на столот и искористетеја секоја прилика кога ке осетите дека се имаат слаби карти. Немој да се разочарате ако бидете елиминирани порано дека вакви турнири има повеќе во денот така да ќе имате повеќе шанси.
Вратете се на почетокот Go down
 
SATELITE poker turniri
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
MAKEDONSKI TEXAS HOLD EM POKER :: Generalna diskusija za holdem :: Turniri-
Отиди до: