MAKEDONSKI TEXAS HOLD EM POKER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAKEDONSKI TEXAS HOLD EM POKER


 
HomeРегистрирајте сеВлезFreezout poker turniri Navratile
Click Now!
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
EVEREST POKER
EVEREST POKER
LuckyAcePoker
Click Now!
Latest topics
» PETOK 5 MART super TIKET 3 utakmici
Freezout poker turniri Icon_minitimeПет Мар 05, 2010 5:37 pm by zakon

» free roll turnir na EVEREST POKER so nagraden fond od 100 dolari
Freezout poker turniri Icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:33 pm by dean_suvi

» Buy-in $5+0.5 turnir na LuckyAcePoker
Freezout poker turniri Icon_minitimeПет Ное 27, 2009 1:45 am by dean_suvi

» Kako da se registrirate na LuckyAcePoker
Freezout poker turniri Icon_minitimeНед Ное 08, 2009 7:37 pm by dean_suvi

» Reefer poker
Freezout poker turniri Icon_minitimeПет Јун 26, 2009 6:37 am by dean_suvi

» Turniri kaj Suvi u stanot
Freezout poker turniri Icon_minitimeВто Јун 23, 2009 5:20 pm by dean_suvi

» LUCKY YOU texas hold em poker film
Freezout poker turniri Icon_minitimeСре Јун 03, 2009 11:29 pm by dean_suvi

» 17 Again 2009
Freezout poker turniri Icon_minitimeВто Јун 02, 2009 1:45 pm by Tripka

» Push 2009
Freezout poker turniri Icon_minitimeВто Јун 02, 2009 1:24 pm by Tripka

Септември 2021
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
CalendarCalendar
Кој е он-лајн?
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 33 во Чет Дек 17, 2009 10:08 pm

 

 Freezout poker turniri

Go down 
АвторПорака
dean_suvi
Admin
dean_suvi

Број на мислења : 31
Join date : 2009-04-28

Freezout poker turniri Empty
ПишувањеПредмет: Freezout poker turniri   Freezout poker turniri Icon_minitimeПон Мај 04, 2009 10:11 pm

Freezout poker turniri Freezoutpokerturniri Овој вид на турнири се нарекува " Класичен турнир "

Со секоја платена влезница добивате одреден број на чипови без да можете да ги дополнувате. Во on line турнирите стартните чипови се од 1000 до 1500 и доколку ги изгубите го завршувате турнирот. Во наградниот фонд влегува уплатата на сите играчи од кои 10 % задржува организаторот на турнирот. Бројот на игачи кои ке го поделат фондот зависи од организаторот и вкупниот број на пријавени.


Стратегијата во играта на FREEZOUT турнирите се разликува од оние кои можете да соберете чипови и играчите се прилично воздржани во самиот почеток вложуваат само ако имаат јаки стартни карти и не се изложуваат на голем ризик. Во оваа игра ќе имате прилика да добро да ги запознаете противниците и да ја прилагодите игра на ситуацијата. Важно е да знаете колку места добиваат дел од наградата и ако се најдете во крајот покушајте да го извлечете максимумот кога ке ви се укаже прилика. Постои одреден притисок кај сите и затоа само една лоша проценка може да ве доведе до елиминација од понатамошно учество.
Вратете се на почетокот Go down
 
Freezout poker turniri
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
MAKEDONSKI TEXAS HOLD EM POKER :: Generalna diskusija za holdem :: Turniri-
Отиди до: