MAKEDONSKI TEXAS HOLD EM POKER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAKEDONSKI TEXAS HOLD EM POKER


 
HomeРегистрирајте сеВлезFREEROLL TURNIRI Navratile
Click Now!
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
EVEREST POKER
EVEREST POKER
LuckyAcePoker
Click Now!
Latest topics
» PETOK 5 MART super TIKET 3 utakmici
FREEROLL TURNIRI Icon_minitimeПет Мар 05, 2010 5:37 pm by zakon

» free roll turnir na EVEREST POKER so nagraden fond od 100 dolari
FREEROLL TURNIRI Icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:33 pm by dean_suvi

» Buy-in $5+0.5 turnir na LuckyAcePoker
FREEROLL TURNIRI Icon_minitimeПет Ное 27, 2009 1:45 am by dean_suvi

» Kako da se registrirate na LuckyAcePoker
FREEROLL TURNIRI Icon_minitimeНед Ное 08, 2009 7:37 pm by dean_suvi

» Reefer poker
FREEROLL TURNIRI Icon_minitimeПет Јун 26, 2009 6:37 am by dean_suvi

» Turniri kaj Suvi u stanot
FREEROLL TURNIRI Icon_minitimeВто Јун 23, 2009 5:20 pm by dean_suvi

» LUCKY YOU texas hold em poker film
FREEROLL TURNIRI Icon_minitimeСре Јун 03, 2009 11:29 pm by dean_suvi

» 17 Again 2009
FREEROLL TURNIRI Icon_minitimeВто Јун 02, 2009 1:45 pm by Tripka

» Push 2009
FREEROLL TURNIRI Icon_minitimeВто Јун 02, 2009 1:24 pm by Tripka

Септември 2021
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
CalendarCalendar
Кој е он-лајн?
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 33 во Чет Дек 17, 2009 10:08 pm

 

 FREEROLL TURNIRI

Go down 
АвторПорака
dean_suvi
Admin
dean_suvi

Број на мислења : 31
Join date : 2009-04-28

FREEROLL TURNIRI Empty
ПишувањеПредмет: FREEROLL TURNIRI   FREEROLL TURNIRI Icon_minitimeПон Мај 04, 2009 9:09 pm

FREEROLL TURNIRI Vrstefreerollturniri Сите играчи кои првпат се среќаваат со on line покерот, најдобро ќе се запознаат со правилата и конкуренцијата преку турнирите за кои не мора да платат влез, а имаат прилика да заработат пари. Freeroll, самиот збор потврдува дека е бесплатен ама и не е секогаш за сите достапен.

Има играчници кои одредуваат евентуални ограничувања во пристапот на турнирите - посебни барања пример: само во одредено време нови играчи можат да се пријават, или пак FREEROLL е само за сите оние кои првпат депозирале во некоја покер соба.

Ви предлагаме да се регистрирате на повеќе on line покер соби од предложените и сами да ги испробате турнирите и понудите затоа сто на тој начин ќе дознаете кои турнири вам највише ви одговараат: Термин за играта, максимален број на пријавени играчи, врста на играта, бројот на платени места и полседно кое е многу вазно вредноста на паричниот фонд кој организаторот го обезбедува.

Постојат неколку разлики во понудените FREEROLL турнири:

1. Слободни - нетреба посебно да се објаснува затоа што во овој случај ќе можете да се пријавите без да исполнувате некои додатни услови.

2. Плачање со поени - ваквите турнири исто така се нарекуваат FREEROLL само што разликата е во тоа што за да се регистрирате на турнирот треба да го направите тоа со покер поени, кои можат да се добијат преку турнир за пари.

3. FREEROLL на првиот депозит на играчот
- Повечето покер соби имаат понуда таканаречена " Турнир за добродојде" каде што се обезбедува награден фонд за сите нови играчи и се разбира влезот за овој турнир не се наплаќа.

4. Временско ограничување - Некои покер играчници како што се MANSION, VULKAN, TITAN poker, право на учество во FREEROLL турнирите играчите ке имаат 90 дена од регистрацијата во покер собата.

5. Квалификациони покер турнири
- Во повеќе случаеви како сто се Pokerstars ili Everestpoker нема да има парични награди но ке има влез за поединечни турнири каде што наградниот фонд ке изнесува од 500 долари па до 1000 долари.
Вратете се на почетокот Go down
 
FREEROLL TURNIRI
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
MAKEDONSKI TEXAS HOLD EM POKER :: Generalna diskusija za holdem :: Turniri-
Отиди до: