MAKEDONSKI TEXAS HOLD EM POKER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAKEDONSKI TEXAS HOLD EM POKER


 
HomeLatest imagesРегистрирајте сеВлезBuy-in $5+0.5 turnir na LuckyAcePoker Navratile
Click Now!
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
EVEREST POKER
EVEREST POKER
LuckyAcePoker
Click Now!
Latest topics
» PETOK 5 MART super TIKET 3 utakmici
Buy-in $5+0.5 turnir na LuckyAcePoker Icon_minitimeПет Мар 05, 2010 5:37 pm by zakon

» free roll turnir na EVEREST POKER so nagraden fond od 100 dolari
Buy-in $5+0.5 turnir na LuckyAcePoker Icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:33 pm by dean_suvi

» Buy-in $5+0.5 turnir na LuckyAcePoker
Buy-in $5+0.5 turnir na LuckyAcePoker Icon_minitimeПет Ное 27, 2009 1:45 am by dean_suvi

» Kako da se registrirate na LuckyAcePoker
Buy-in $5+0.5 turnir na LuckyAcePoker Icon_minitimeНед Ное 08, 2009 7:37 pm by dean_suvi

» Reefer poker
Buy-in $5+0.5 turnir na LuckyAcePoker Icon_minitimeПет Јун 26, 2009 6:37 am by dean_suvi

» Turniri kaj Suvi u stanot
Buy-in $5+0.5 turnir na LuckyAcePoker Icon_minitimeВто Јун 23, 2009 5:20 pm by dean_suvi

» LUCKY YOU texas hold em poker film
Buy-in $5+0.5 turnir na LuckyAcePoker Icon_minitimeСре Јун 03, 2009 11:29 pm by dean_suvi

» 17 Again 2009
Buy-in $5+0.5 turnir na LuckyAcePoker Icon_minitimeВто Јун 02, 2009 1:45 pm by Tripka

» Push 2009
Buy-in $5+0.5 turnir na LuckyAcePoker Icon_minitimeВто Јун 02, 2009 1:24 pm by Tripka

Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Кој е он-лајн?
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 33 во Чет Дек 17, 2009 10:08 pm

 

 Buy-in $5+0.5 turnir na LuckyAcePoker

Go down 
АвторПорака
dean_suvi
Admin
dean_suvi


Број на мислења : 31
Join date : 2009-04-28

Buy-in $5+0.5 turnir na LuckyAcePoker Empty
ПишувањеПредмет: Buy-in $5+0.5 turnir na LuckyAcePoker   Buy-in $5+0.5 turnir na LuckyAcePoker Icon_minitimeПет Ное 27, 2009 1:45 am

Следниов турнир е за членовите на овој форум по успешна реализација на предходниот FREE ROLL турнир екипата на LuckyAcePoker ни дозволи да организираме BUY IN турнир за само 5.50 долари со награден фонд од 100 долари. Турнирот ќе се одржи на 30 ноември понеделник во 20:00 часот по наше време. Минимумот на играчи за да успее овој турнир е 10, при што има по еден Rebuy во првите 30 минути и тоа само за 1 долар. (Ако изгубите во првите 30 минути од почетокот на турнирот можете да останете во игра со REBUY od 1 долар.) Името на турнирот е MACEDONIA POKER PLAY и ќе го најдете во Tournaments -> restricted.
НАПОМЕНА-> за тие што не се регистрирани на LuckyAcePoker тоа да го направат преку било кој од тракерите на LuckyAcePoker поставени на нашиот форум (со едно кликнување се префрлате на страната за спуштање на софтверот на LuckyAcePoker, поубаво е објаснето во подфорумот како да се регистрирате на LuckyAcePoker.)
Buy-in $5+0.5 turnir na LuckyAcePoker Slikazaturnit(Тимот на LuckyAcePoker ако има успешна реализација на овој турнир од наредниот викенд ќе ни дозволи да направиме македонска покер лига со три free roll i tri buy in turniri. Секој што ќе учествува во оваа покер лига ќе добива поени се разбира според неговиот пласман, при што најдобрите тројца ќе делат награда од 1000 долари.)[b]
Вратете се на почетокот Go down
 
Buy-in $5+0.5 turnir na LuckyAcePoker
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Kako da se registrirate na LuckyAcePoker
» free roll turnir na EVEREST POKER so nagraden fond od 100 dolari

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
MAKEDONSKI TEXAS HOLD EM POKER :: Texas Holdem Makedonija :: Buy-in turnir na LuckyAcePoker samo za clenovite na Makedonski texas holdem poker-
Отиди до: