MAKEDONSKI TEXAS HOLD EM POKER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAKEDONSKI TEXAS HOLD EM POKER


 
HomeРегистрирајте сеВлезForbes ја прогласи Madonna за највредна маjка Navratile
Click Now!
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
EVEREST POKER
EVEREST POKER
LuckyAcePoker
Click Now!
Latest topics
» PETOK 5 MART super TIKET 3 utakmici
Forbes ја прогласи Madonna за највредна маjка Icon_minitimeПет Мар 05, 2010 5:37 pm by zakon

» free roll turnir na EVEREST POKER so nagraden fond od 100 dolari
Forbes ја прогласи Madonna за највредна маjка Icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:33 pm by dean_suvi

» Buy-in $5+0.5 turnir na LuckyAcePoker
Forbes ја прогласи Madonna за највредна маjка Icon_minitimeПет Ное 27, 2009 1:45 am by dean_suvi

» Kako da se registrirate na LuckyAcePoker
Forbes ја прогласи Madonna за највредна маjка Icon_minitimeНед Ное 08, 2009 7:37 pm by dean_suvi

» Reefer poker
Forbes ја прогласи Madonna за највредна маjка Icon_minitimeПет Јун 26, 2009 6:37 am by dean_suvi

» Turniri kaj Suvi u stanot
Forbes ја прогласи Madonna за највредна маjка Icon_minitimeВто Јун 23, 2009 5:20 pm by dean_suvi

» LUCKY YOU texas hold em poker film
Forbes ја прогласи Madonna за највредна маjка Icon_minitimeСре Јун 03, 2009 11:29 pm by dean_suvi

» 17 Again 2009
Forbes ја прогласи Madonna за највредна маjка Icon_minitimeВто Јун 02, 2009 1:45 pm by Tripka

» Push 2009
Forbes ја прогласи Madonna за највредна маjка Icon_minitimeВто Јун 02, 2009 1:24 pm by Tripka

Јуни 2021
ПонВтоСреЧетПетСабНед
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
CalendarCalendar
Кој е он-лајн?
Севкупно има 2 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 2 Гости :: 1 Bot

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 33 во Чет Дек 17, 2009 10:08 pm

 

 Forbes ја прогласи Madonna за највредна маjка

Go down 
АвторПорака
filipvelja

filipvelja

Број на мислења : 1
Join date : 2009-05-03

Forbes ја прогласи Madonna за највредна маjка Empty
ПишувањеПредмет: Forbes ја прогласи Madonna за највредна маjка   Forbes ја прогласи Madonna за највредна маjка Icon_minitimeНед Мај 03, 2009 8:06 pm

Со заработка од 110 милиони долари во 2008 година поп кралицата Madonna се искачи на врвот на листата највредни мајки, според најновата листа на Forbes. Веднаш по неа следуваат актерките Reese Witherspoon и Gwyneth Paltrow.

Поп пејачката и мајка на три деца, чие барање за посвојување на уште едно дете од Малави беше одбиено неодамна, остварила заработка од 105 милиони долари од својата “Sticky & Sweet” турнеја и продала речиси 1 милион примероци од својот албум “Hard Candy” во САД. Исто така, поп кралицата имала и неколку вредни рекламни договори, според Forbes.com.

“Таа имаше неверојатна година зад себе, ја имаше најдобрата турнеја која беше распродадена насекаде”, објаснува Lauren Streib, која помогна да се компилира листата која беше објавена минатата недела.

Втора на листата на Forbes e актерката Resse Witherspoon, со заработка од 24 милиони долари минатата година. По неа следува нејзината колешка Gwyneth Paltrow, со заработка од 20 милиони долари.

Листата е базирана врз проценетата заработка на холивудските мајки со барем едно дете.

Во меѓувреме е известено дека таткото на Mercy James, девојчето кое Madonna се уште сака да го посвои, побарал целосно старателство над својата ќерка. James Kambewa, кој никогаш не ја видел својата ќерка, тврди дека Madonna е нестабилна мајка.

“Таа е моја ќерка. Madonna можеби има милиони, но тоа не ја прави добра мајка. Како може една 50-годишна жена да танцува речиси гола на сцената? Во Малави жените имаат поголема самопочит, “ вели Kambewa.

Инаку, Madonna планира да вложи жалба на судската одлука со која и беше оневозможено да ја посвои Mercy James. Нејзината жалба ќе биде разгледана на 4 мај.
Вратете се на почетокот Go down
Tripka

Tripka

Број на мислења : 24
Join date : 2009-05-03
Местолокација : Kumanovo

Forbes ја прогласи Madonna за највредна маjка Empty
ПишувањеПредмет: Re: Forbes ја прогласи Madonna за највредна маjка   Forbes ја прогласи Madonna за највредна маjка Icon_minitimeНед Мај 03, 2009 8:12 pm

ja ja ja Very Happy geek
Вратете се на почетокот Go down
dean_suvi
Admin
dean_suvi

Број на мислења : 31
Join date : 2009-04-28

Forbes ја прогласи Madonna за највредна маjка Empty
ПишувањеПредмет: Re: Forbes ја прогласи Madonna за највредна маjка   Forbes ја прогласи Madonna за највредна маjка Icon_minitimeНед Мај 03, 2009 9:42 pm

hehe lol!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Forbes ја прогласи Madonna за највредна маjка Empty
ПишувањеПредмет: Re: Forbes ја прогласи Madonna за највредна маjка   Forbes ја прогласи Madonna за највредна маjка Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Forbes ја прогласи Madonna за највредна маjка
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
MAKEDONSKI TEXAS HOLD EM POKER :: Drugo :: Muzika-
Отиди до: