MAKEDONSKI TEXAS HOLD EM POKER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MAKEDONSKI TEXAS HOLD EM POKER


 
HomeLatest imagesРегистрирајте сеВлезMooneyBookers Navratile
Click Now!
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
EVEREST POKER
EVEREST POKER
LuckyAcePoker
Click Now!
Latest topics
» PETOK 5 MART super TIKET 3 utakmici
MooneyBookers Icon_minitimeПет Мар 05, 2010 5:37 pm by zakon

» free roll turnir na EVEREST POKER so nagraden fond od 100 dolari
MooneyBookers Icon_minitimeСре Дек 16, 2009 7:33 pm by dean_suvi

» Buy-in $5+0.5 turnir na LuckyAcePoker
MooneyBookers Icon_minitimeПет Ное 27, 2009 1:45 am by dean_suvi

» Kako da se registrirate na LuckyAcePoker
MooneyBookers Icon_minitimeНед Ное 08, 2009 7:37 pm by dean_suvi

» Reefer poker
MooneyBookers Icon_minitimeПет Јун 26, 2009 6:37 am by dean_suvi

» Turniri kaj Suvi u stanot
MooneyBookers Icon_minitimeВто Јун 23, 2009 5:20 pm by dean_suvi

» LUCKY YOU texas hold em poker film
MooneyBookers Icon_minitimeСре Јун 03, 2009 11:29 pm by dean_suvi

» 17 Again 2009
MooneyBookers Icon_minitimeВто Јун 02, 2009 1:45 pm by Tripka

» Push 2009
MooneyBookers Icon_minitimeВто Јун 02, 2009 1:24 pm by Tripka

Март 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
Кој е он-лајн?
Севкупно има 3 членови он-лајн :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 3 Гости

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 33 во Чет Дек 17, 2009 10:08 pm

 

 MooneyBookers

Go down 
АвторПорака
dean_suvi
Admin
dean_suvi


Број на мислења : 31
Join date : 2009-04-28

MooneyBookers Empty
ПишувањеПредмет: MooneyBookers   MooneyBookers Icon_minitimeСаб Мај 02, 2009 8:31 pm

MooneyBookers Moneybookersdepozit tret i najdobar nacin za isplata e preku moneybookers smetka. koj e besplaten i poker kucite zemaat 0 provizija ako vrsite prenos na pari preku nego. Primanjeto na pari e isto taka 0 % edinstveno pracanjeto na pari e 1% od iznosot koj ne e mnogu. Moneybookers prestavuva internet banka i preku nea mozete da go nadopolnite iznosot na koja bilo svoja kartica. Se sto treba e da se registrirate na Moneybookers i so toa ke kreirate svoja smetka na Moneybookers.


REGISTRACIJA-- za da otvorite smetka na Moneybookers potrebno e da imate e mail adresa koja ke ja potvrdite so samoto klikanje na verifikacioniot mail od servisot i vnesenite podatocite na moneybookers stranata. Izborot na valutata po koja ke se vodi vasiot racun podocna nema da mozete da go menuvate, pa zatoa vi preporacuvame americki dolar ili evro. Postapkata na prijavuvanje se vrsi za nekolku minuti i vazno e da vnesete tocni podatoci, adresa i datum na raganje koi ke ja potvrdat sekoja vasa transkacija.

UPLATA NA PARI (DEPOSIT)-- uplataa na pari mozete da ja napravite preku bankoven transfer- za koj ne se zema nadoknada ili preku kreditna kartica kade sto nadoknada e 2.5 %. Podrzani se VISA i MASTERCARD> Dokolku uplatuvate so karticka prvpat, ke treba da ja prijavite karticata i da ja potvrdite istata. Servisot ke zeme od vasata smetka mal iznos od 3 $, a istiot ke go vnese na moneybookers smetkata kako potrvrda deka imate pristap toes deka deka e karticata vasa. Isto taka mozete da pratite skenirana kreditna kartica od dvete strani i kopija od dokumenti so slika (vozacka dozvola, pasos, licna karta) na mail servisot. Procedurata e od sigurnosen karakter poradi sprecuvanje nekoj da ja zloupotrebi vasata smetka a potrebno e samo da se pomine ednas.

ELEKTRONSKI TRANSFERI-- parite se prefrlaat mnogu brzo, momentalno ke dobiete potvrda preku e mail deka transkacijata e izvrsena. Provizijata za prenesuvanje na iznosot e 1% maksimumot e do 0.5 evra. Sto ovoj servis go pravi kako najpovolen on line paricnik. Na primatelot ne se naplaca provizija.

ISPLATA NA PARITE ( WITHDRAW) -- isplatata se vrsi na vasata karticka ili smetkata od bankata ili na cek. Provizijat na servisot e fiksna vo ovoj slucaj ne e povrzana so iznosot na sumata i se presmetuva vo prv slucaj 1.8 evra, a isplata na cek 3.5 evra. potrebno e 2 do 5 rabotni dena za da parite legnat na smetkata od bankata.


MONEYBOOKERS e servis koj vi dava kvalitet mnogu dobra usluga, registriran e vo anglija i sluzi kako agencija za izdavanje na elektronski pari od FSA ( Financial Services Authority ), besprekorno sluzi na milioni vlasnici na smetki sirom svetot.
Вратете се на почетокот Go down
 
MooneyBookers
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
MAKEDONSKI TEXAS HOLD EM POKER :: Texas Holdem Makedonija :: Transakcija na parite-
Отиди до: